Залишки імперської інтелектуальної еліти

Рейтинг статті

Рейтинг 0 / 5. Підрахунок голосів: 0

Оцінити публікацію.

Оскільки ви вважаєте цей пост корисним...

Поширте, якщо бажаєте!

Дійсно інтелектуальної і дійсно еліти. А найсумніше – дійсно імперської. Тому в нас є дискурси. Є концепції і доктрини. Є розумні люди. Ще живі. Ще не повмирали всі. І вони, узагальнено, несуть ідею величі російської думки та ідеї. Вони не знають і не хочуть знати фундаментального світогляду. А він універсальний насправді, просто були також українські носії. Яких не знають. Та й знищена українська культура, світогляд та духовні практики. Але залишкам імперської еліти то не видно. Вони аналізують залишки імперської науки і провадять мудрі роздуми, що Україна, то віртуальність, бо то раніше була Австро-Угорщина, а то Польща, а то Сармати, а то ще хтось. В книжках імперських не писано, хто там жив, яка культура була.

Козаки, пишуть, були бандюками. Хто ще і яким бандюком був для порівняння – вони не кажуть і читач, який цінує залишки імперської інтелектуальної еліти, чітко розуміє, що козаки були бандюками. На відміну від інших. Бандючиськами!

Те саме про УПА та бандерівців. Бандерівці були бандитами. Неправда? Великий шматок правди там є. Але залишки імперської еліти ігнорували вплив радянського НКВС на знищення лідерів УПА, розкол і використання особи Бандери для проведення терористичних операцій проти власного народу. Для чого? Для демонізації УПА. Вдалося. «Рязанскій сахар» придумав не Путін[1]. Люди з НКВС знали свою справу. Українці, до речі. Як і у впливі на призначення ката України Еріха Коха. Бо окупація німцями, (як, до речі, кажуть знайомі мені очевидці) була не сильно схожа на протистояння.

Залишки імперської еліти поважно видають мудрі книжки, побудовані на глибоких дослідженнях залишків імперської літератури. Спростувати їх можна. Якщо в тебе є інші джерела. Як, наприклад, знання, що передавалися по роду, від бабці й дідуся. Спростувати можна. Але лише для себе. Бо докази від бабусі. Хіба це серйозно?

Іронія ситуації

…проглядається в багатьох моментах. Багато, якщо не більшість спостережень та висновків залишків імперської еліти є справедливими. Бо нікуди дітися: вони справжні інтелектуали, люди високого розуму. І їхні асоціації сучасної Української ситуації із минулим мають і фактичні і логічні підстави. І не можна сказати, що оці люди, залишки імперської еліти, є ворогами України. Зовсім ні. Вони тут живуть. Більшість відомих мені народилася тут. І вони вболівають за країну. Але маючи інтелектуальний зв’язок з ідеєю імперії, їхні висновки і вектор їхнього мислення все одно є імперськими у своїй глибокій основі. Але не у всіх.

Я знайомий з деякими представниками залишків імперської еліти. З різними, в тому числі справжніми воїнами по духу. І вони, ці воїни,  радикально відрізняються від інших: Вони  застосовують свої знання для безумовного захисту країни, в якій народилися, або яка стала їм рідною. З усім її надбанням: культурою, мовою, усім.

Як завжди: маємо, що маємо. Такі еліти ми успадкували, а інших – ще не видно? Хто цікавиться метою такого утворення, як Україна? Яка в неї місія, стратегія, місце в світі? Стара еліта про це нічого не каже. Торгівля людським м’ясом, як традиційно робила російська імперія? Гей, мудреці? Де ви є?

 


  1. Хто сміливіший думати – хай пошукає схожі історії у світових подіях. Але ж ми з тобою, проникливий читачу, знаємо, що то все теорії змови.

 

Якщо сподобалось - поширте!

Підписатися
Сповістити про
guest
0 Коментарі
Найстаріші
Найновіше Найбільше голосів

Пов'язані записи

Нове

Mail Icon

Підпишіться

будьте в курсі всіх нових публікацій