Шизотерики vs Академіки: Філософська думка в Україні під час війни

Пообіді, за горнятком кави запитав у штучного інтелекту Gemini про статистику філософіської думки щодо війни в Україні. Помучивши Гугла загадками типу «на Ля починається, на Ґушка закінчується» отримав базово дві категорії філософів: академічні та езотеричні. Військових аналітикив просто вирізав із аналізу, як нерелевантних. Збив докупи у табличку і на око оцінив напрямки філософської думки. Вийшло цікаво.
Академічна категорія (неочікувано для мене) представлена ширше і, як бачиться, концентрується на боротьбі добра зі злом, обігрує конченість москалів і крутизну нас, Українців. Нашу ідентичність, ну і тощо. Якимось чином це можна пояснити обовʼязком офіційної науки підтримувати позитивні для України наративи офіційної пропаганди.
Езотерична категорія подобається Gemini значно менше, бо ці типи ненаукові. Відрізавши від езотеричної групи гадальщиків на картах таро та інших незрозумілих мені провидців, зупинився на жменьці тих, хто задається питанням – куди далі? Таких геть мало. І все – ненаукова, а точніше неакадемічна фігня.
І лише неакадемічна фігня має в концепції незвично широку рамку аналізу причин і наслідків, а також рецепти подальшого життя (розвитку) суспільства. Академічна сфера (за поверхневим оглядом тематик) зосереджена на старій, традиційній світоглядній рамці і не має рішень для подальшого розвитку. Розвитку у сенсі принципових змін, які виключають умови вічної боротьби і кінцевого самознищення населення цієї планети.
Висновки:
- Шизотерики виграють у тривалій персперктиві у академіків, що підтверджується моїм вкрай упередженим і поверхневим аналізом узагальнень, виданих штучним інтелектом. Неакадемічна наука, наразі, виглядає більш перспективною у справі збереження людства, ніж академічна.
- Враховуючи параграф перший, без фундаментальної зміни світогляду людство ризикує звільнити Землю від своєї присутності, залишивши по собі лише тарганів, хробаків та пацюків.
- На цьому сайті ми рухаємося у правильному напрямку! Може й не сильно рухаємося, але хоча б лежимо туди ☺ Самомотивація потрібна час від часу. Закликаємо всіх зазирнути у цей напрямок. Хоча би поцікавитися!
Якщо сподобалось - поширте!
Пов'язані записи
Нове
Підпишіться
будьте в курсі всіх нових публікацій
